facebook-logo vokas 1

Mūsų paslaugos
Įdomios nuorodos
 
cityvex-play

sistemos-monitoringas-logo

FBlogo

bukciu atsiliepimas

Apie CITYVEX


CITYVEX - tai ekonomiško miesto vizija. Tai siekis kurti energijos tiekimo sistemas bei užtikrinti komfortišką gyvenamosios aplinkos mikroklimatą, tačiau tai daryti minimizuojant brangių žemės resursų vartojimą. Ši koncepcija reiškia, kad galutinis CITYVEX tikslas - miesto gyvenamuosius namus aprūpinti energija be išorinių šaltinių.

Šis iššūkis nėra neįveikiamas mums kaip pastatų inžinerinių sistemų profesionalams. Mokslo ir technologijų dėka šiandieną jau galime statyti namus, kuriuose šilumos nuostoliai artimi nuliui, tiekti šviežią lauko orą, kurio pašildymui beveik nereikalinga energija, ruošti karštą vandenį nemokamos saulės energijos dėka. Tačiau netradicinės technologijos sunkiai skinasi kelią ne tik dėl sąlyginai didelių investicijų, bet ir dėl nusistovėjusių stereotipų. Dėl tos priežasties kurdami ateities gyvenamuosius namus, sprendimus siekiame pritaikyti prie šiandieninių sąlygų - energijos kainų, pragyvenimo lygio, įgyvendinimo galimybių ir pan.

Šios koncepcijos pagrindu ir gimė pirmoji CITYVEX sistema, kuri buvo sukurta senos statybos daugiabučių modernizavimui. Kaip žinia, senos statybos gyvenamuose namuose buvo įgyvendinamos natūralaus vėdinimo sistemos, kas sudaro 25-30 % šilumos energijos nuostolių. Įgyvendinti šilumos grąžos sprendimus (vėdinimo rekuperatorius) tokiuose namuose praktiškai neįmanoma, todėl buvo pasiūlytas ganėtinai paprastas ir efektyvus būdas - šalinamą šiltą orą panaudoti pakartotinai per šilumos siurblį. Toks sprendimas nereikalauja didelių kapitalinių rekonstrukcijų, todėl yra nebrangus įgyvendinti. Šilumos siurblio efektyvumas, kuomet jis ištisus metus naudoja šiltą orą sudaro ne mažiau kaip 3,6 (COP). Negana to, specialios konstrukcijos šilumos siurblys veikia kaip oro ištraukimo ventiliatorius, palaikydamas pastovų oro kiekį, todėl pagerina vėdinimą.

Kaip vėliau paaiškėjo, ši sistema puikiai tinka ir naujos statybos ekonominės klasės daugiabučiams gyvenamiesiems namams. Šilumos siurblio tiekiamą šilumą galima panaudoti gyvatukų pašildymui, karšto vandens ruošimui ir šildymui.

Ir tai tik pradžia to, ką mes kuriame ...

CITYVEX - čia gimsta ekonomiško miesto vizija.